Sklep Fundacji

 
MARIHUANA MEDYCZNA  Doświadczenia Lekarza Praktyka Dr n. med. David Casarett

MARIHUANA MEDYCZNA Doświadczenia Lekarza Praktyka Dr n. med. David Casarett


MARIHUANA MEDYCZNA
Doświadczenia Lekarza Praktyka
Dr n. med. David Casarett

(STONED: A Doctor's Case for Medical Marijuana http://www.penguinrandomhouse.com/books/317639/stoned-by-david-casarett-md/9781591847670/)


Książka z perspektywy, jakiej dotychczas brakowało
- lekarz medycyny odkrywa zaskakujące fakty o marihuanie


SUBSKRYBUJ JUŻ DZIŚ I OTRZYMAJ SWÓJ EGZEMPLARZ PROSTO Z DRUKARNI>>>
Kupując tą książkę wspierasz Fundację Krok Po Kroku oraz projekt społeczny dla szerzenia świadomości i kompetentnej wiedzy na temat medycznej marihuany. Dziękujemy!POBIERZ GRATISOWY FRAGMENT ZE WSTĘPEM DOROTY GUDANIEC >KLIK<


ŻADNA SUBSTANCJA NA ZIEMI nie jest obecnie tematem tak gorących dyskusji, jak marihuana. Oponenci uznają ją za niebezpieczną, uzależniającą, rakotwórczą, czy też wręcz za furtką do poważnych uzależnień od narkotyków. Jej fani twierdzą, że jest cudownym lekiem na raka, anoreksję, AIDS, chroniczne bóle, jaskrę, artretyzm, migreny, zespól stresu pourazowego, bezsenność i inne poważne schorzenia. Pacjenci na nie cierpiący potrzebują twardych faktów opierających się na wiarygodnych medycznych badaniach i dowodach, a nie na histerii i zabobonach. I mają niepodważalne prawo, żeby je otrzymać.


W swojej najnowszej książce MARIHUANA MEDYCZNA Doświadczenia Lekarza Praktyka (tytuł oryginału: Stoned: A Doctor's Case for Medical Marijuana), doktor David Casarett, ceniony naukowiec i profesor medycyny paliatywnej, postanawia odpowiedzieć na te pytania poprzez własne doświadczenia. Podejmuje się wszystkich możliwych działań, eksperymentuje nawet na sobie samym, aby odnaleźć dowody na medyczny potencjał marihuany.
Odwiedza obskurne kliniki w Kalifornii i Kolorado, gdzie podaje się za pacjenta, smaruje nogi tajemniczą pastą z marihuany, próbuje wina z konopi i pobiera nauki u wytwórcy haszyszu.
Autor porusza się w realnym świecie i doświadcza tego, o czym inni jedynie dyskutują. Rozmawia
z naukowcami, lekarzami i pacjentami z całego świata, zdobywając wiedzę o tym, jak faktycznie działa i jak nie działa marihuana.
Efektem tych poszukiwań jest wspaniała lektura i tak bardzo obecnie potrzebne obiektywne spojrzenie praktykującego lekarza, niosące odpowiedzi na pytanie, na co marihuana naprawdę pomaga i czy zagrożenia wynikające z jej stosowania przewyższają korzyści, jakie ono niesie.
Doktor Casarett wydobywa na światło dzienne historie graniczących z cudem sukcesów, takich jak dziecko cierpiące na chroniczną epilepsję, które w końcu uwolniło się od niej dzięki olejowi kannabidiolowemu. Odwiedza dom opieki w Tel Avivie, w którym osiąga się spektakularne sukcesy podając marihuaną pacjentom cierpiącym na demencję. Z drugiej strony, opisuje historię pacjenta przekonanego, ??e marihuana uwolniła go od raka płuc, okazuje się jednak, że został wprowadzony
w błąd. Przesiewając mity i przesądy od naukowych dowodów, Casarett wyjaśnia między innymi przyczyny, dla których:


- marihuana może być najlepszą opcję leczenia pewnych typów bólu
- palenie trawki nie niesie ze sobą znaczącego ryzyka uszkodzenia płuc
- nie można się odurzyć większością gatunków piwa i wina z marihuany.
MARIHUANA MEDYCZNA Doświadczenia Lekarza Praktyka to książka lekko napisana, okraszona humorem, ale też chwytająca za serce i zawierająca rozsądne konkluzje. Jest pe??nym empatii, obiektywnym spojrzeniem na potencjał ukryty w tak niesłusznie osądzanej roślinie, jaką jest marihuana.David Casarett, dr n. med., autor książki Shocked, lekarz, naukowiec, wykładowca w Wyższej Szkole Medycznej Parelmana na Uniwersytecie w Pensylwanii, dyrektor Narodowej Organizacji ds. Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Autor licznych artykułów i prac naukowych publikowanych w czasopismach takich jak JAMA, czy The New England Journal of Medicine. Uhonorowany wieloma nagrodami, w tym prestiżowym wyróżnieniem przyznawanym przez rząd Stanów Zjednoczonych (U.S. Presidential Early Career Award for Scientists and Engineers (PECASE), nagrodę Prezydenta USA dla młodych naukowców. Mieszka w Filadelfii, w USA.
Casarett_(c)Joe Chielli, Church Street Studios, Philadelphia
RECENZJE

Stoned to gruntowna naukowa analiza ważnego i kontrowersyjnego zagadnienia, wnosząca w nie, tak bardzo pożądany, bezemocjonalny obiektywizm. Cassaret łączy podejście naukowe i głęboko ludzkie, nie brakuje mu przy tym poczucia humoru, aby skutecznie rozwiać powszechne mity i nieporozumienia wokół medycznej marihuany. Stoned będzie niezwykle ważnym i wartościowym źródłem wiedzy dla pacjentów, pracowników opieki zdrowotnej, polityków i ustawodawców.
- Nadine Strossen, były prezydent American Civil Liberties Union - amerykańskiej organizacji non-profit której celem jest ochrona praw obywatelskich gwarantowanych przez konstytucję.

Doskonały materiał badawczy i wspaniale opowiedziana historia, która uczłowiecza ruch na rzecz medycznej marihuany w sposób, który poruszy nawet najbardziej sceptycznego czytelnika. Mistrz inteligentnej analogii, doktor Casarett łączy teraz siły z doktorem Sanjayem Gupta, słynnym lekarzem wspierając rozpowszechnianie wiedzy o medycznej marihuanie w oficjalnych mediach, aby mogła ona w przyszłości przynosić jeszcze więcej korzyści terapeutycznych. (Dr. Sanjay Gupta - praktykujący neurochirurg, szef korespondentów medycznych CNN, laureat wielu nagród Emmy - przyp. tłum.).
- Donald I. Abrams, lekarz medycyny, szef hematologii onkologicznej Szpitala Generalnego San Francisco, profesor medycyny klinicznej Uniwersytetu Californii San Francisco.

Wstrząsająca i przystępnie opowiedziana historia spotka?? autora z naukowcami z pierwszej linii frontu badań i pacjentów, którzy osiągnęli spektakularne rezultaty leczenia, daje czytelnikowi intrygujący wgląd w to jak rozsądnie podchodził do tematu tej kontrowersyjnej rośliny.
- Mitch Earleywine, doktor filozofii, członek zarządu, National Organization for the Reform of Marijuana Laws - Narodowej Organizacji do Spraw Reform Prawnych Dotyczących Marihuany

Pasjonująca opowieść dostarczająca dowodów potwierdzających, że marihuana jest lekarstwem, lekarstwem które musi był uczciwie i nierestrykcyjnie badane, żeby móc we właściwy sposób wykorzystać jego dobroczynne właściwości.
- Clint Werner, dziennikarz publicysta, badacz i popularyzator profilaktyki zdrowotnej, autor książki Marihuana bramą do zdrowia.

RECENZJE POLSKIEJ EDYCJI


Nazywają mnie Matką Medycznej Marihuany, a tym czasem jestem matką ciężko chorego chłopczyka, którego chciałam uratować i leczyć. Udało się! Medyczna marihuana stała się lekiem na ciężki przebieg lekoopornej padaczki. Kiedyś miałam tylko nadzieją na leczenia, dzisiaj ma wiedzą i tą wiedzą pragnę się dzielić ze światem. Książka Davida Cassareta jest niezbędna każdemu kto chce podjąć terapię medyczną marihuaną, praktyczne przykłady, wiedza, inspiracja to wszystko czego kiedyś mi tak bardzo brakowało a dzisiaj jest zgromadzone na kartach jednej książki. Dziękuję autorowi za jego styl i chęć dzielenia się tak potrzebną wiedzę.
- Dorota Gudaniec, mama Maxa - pierwszego w Polsce pacjenta legalnie leczonego medyczną marihuaną.

Publiczna dyskusja o leczniczych zastosowaniach marihuany budzi silne emocje. Oczekiwania chorych, obserwacje lekarzy i fascynacje badaczy ścierają się z wyrachowaniem polityków, wielkiego biznesu i niewzruszonymi opiniami moralistów. Autor prezentuje inny sposób dochodzenia prawdy o marihuanie. Opisuje historie chorych by skonfrontować je ze współczesną wiedzę medyczną i farmakologiczną. Jest to próba zrozumienia i wyjaśnienia, poznanie i akceptacja rzeczywistości bez jej osłodzenia. W tym aspekcie książkę można uznać za dzieło naukowe. Dużą zaletą książki jest także narracja. Książka jest ciekawa, trzyma w napięciu jak powieść przygodowa. Przeczyta??em z dużym zadowoleniem. Polecam
- Dr n. med. Jerzy Jarosz, Hospicjum Onkologiczne w Warszawie, Punkt Konsultacyjny Medyczna Marihuana

Tę książkę warto przeczytać. Jest stworzona zarówno dla pacjentów jak i dla lekarzy - znajdziecie w niej relacje trudnych do leczenia pacjentów, którym pomogła medyczna marihuana. Napisało ją samo życie. Wyobraźcie sobie Państwo, że macie w rodzinie osobą chorą na nowotwór lub dziecko z zespołem Dravet - genetycznie uwarunkowaną postacią padaczki, którą leczy się bardzo trudno. W obu przypadkach słyszeliście, że tym poważnie chorym w Waszych rodzinach może pomóc medyczna marihuana. Informacji na ten temat jest jednak niewiele. W tej książce możecie jednak je znaleźć. Przystępnie napisane, podane z niezbędnymi podstawami - a więc na przykład z opisem receptorów kannabinoidowych czy wewnętrznego systemu kannabinoidowego, który jest w organizmie każdego z nas. Nie ma co się długo rozpisywał na temat książki - po prostu zapraszam do lektury.
- Marek Bacha??ski, neurolog dziecięcy, jako pierwszy w Polsce leczy medyczną marihuaną pacjentów z ciężką lekooporną padaczkę.

Pewien amerykański lekarz nic nie wiedział o leczniczych właściwościach marihuany. Podobnie jak przeważająca większość lekarzy w Polsce. Postanowił więc zbadać, ile jest prawdy w twierdzeniu, że marihuana leczy, oraz jakie niebezpieczeństwa wiążą się z jej używaniem. W tym celu przewertował dostępną literaturę i odbył podróże po całym kraju, a nawet za granicą, żeby porozmawiać z naukowcami, lekarzami i pacjentami. Wynikiem jest ta książka. Napisana przez kogo?, kto nie był ani zwolennikiem medycznej marihuany, ani jej przeciwnikiem. Przez kogo?, kto po prostu chciał się dowiedzieć, jak jest naprawdę.
- Bogdan Jot, autor jednych z pierwszych w Polsce pozycji wydawniczych o medycznej marihuanie.


Data wydania: maj 2016
Wydawca: Fundacja Krok po Kroku
Wydanie 1
Tłumaczenie: Anna Bożewicz
Konsultacja naukowa: Marek Bachański - neurolog dziecięcy, doktor Jerzy Jarosz
Konsultacja merytoryczna: Bogdan Jot
Liczba stron: 224
Wymiary: 170x240 mm
Okładka: broszurowa
ISBN: 978-83-944973-0-9

Outsorcing wydawniczy: Wydawnictwo Manawa

UWAGA!
Cena regularna w sprzedaży od 22.05.2016 wynosić będzie 53 zł + koszty przesyłki.
Wysyłka książek nastąpi od dnia 23.05.2016.cena: 53 zł
pozycja nr:39

strona główna sklepu Fundacji Krok Po Kroku | regulamin sklepu
Fundacja Krok Po Kroku 2011 - 2017