Medyczna marihuana

Historia Wyjątkowego Chłopca

Max Gudaniec – wyjątkowy Chłopiec, którego historia sprawiła powstanie fundacji Krok Po Kroku, ale również to, że w Polsce po raz pierwszy doszło do poważnej, publicznej debaty na temat konopi wykorzystywanych do celów medycznych. W konsekwencji działań jego mamy – fundatorki i założycielki Fundacji – Doroty Gudaniec oraz wielu innych aktywistów, doszło do zmiany przepisów prawa w zakresie terapii medyczną marihuaną.

Dzięki swojej heroicznej walce o zdrowie i życie Maxa oraz o legalny dostęp do leku, Dorota Gudaniec jest dziś nazywana „matką medycznej marihuany w Polsce”.

Poznaj historię Maxa: https://centrum.maxhemp.pl/max-gudaniec/

Misja

Jesteśmy głęboko przekonani, że konopie mogą być pomocne dla wielu pacjentów, którym medycyna akademicka nie ma już nic do zaoferowania. Dlatego też podejmujemy rozmaite działania, aby propagować ideę medycznej marihuany – zarówno wśród pacjentów oraz ich opiekunów, jak i wśród lekarzy oraz środowisk medycznych. W tym celu – od kilku lat – organizujemy m.in. konferencje naukowe dot. medycznej marihuany.

Działania

Konferencja

Zobacz zdjęcia

Konferencja „Medyczna marihuana w teorii i praktyce” to nasza inicjatywa, z której jesteśmy wyjątkowo dumni. Od początku 2015 r. niezmiennie pracujemy nad podnoszeniem swoich kompetencji w zakresie medycznej marihuany, ale także ułatwiamy dostęp do rzetelnej wiedzy wszystkim, którzy tego potrzebują – szczególnie: pacjentom, opiekunom pacjentów, lekarzom i środowiskom medycznym.

Konferencja w liczbach:

  • 7 zorganizowanych Konferencji, w tym 5 międzynarodowych
  • >1700 uczestników
  • > 50 prelegentów z Polski i Świata
  • > 80 h wykładów
  • >30 wystawców w strefie targowej

Najbliższa konferencja odbędzie się we Wrocławiu, w dn. 16-17 maja 2020 i będzie poświęcona głównie zagadnieniu wykorzystania kannabinoidów w onkologii i gastroenterologii. 

Uwaga! Z powodu stanu epidemiologicznego w Polsce i na świecie, konferencja w roku 2020 została odwołana. Informacje o szczegółach najbliższego wydarzenia zostaną podane wkrótce.

Scroll to top